Czas na city break! Gdzie się wybrać?
O Miejscach

Czas na city break! Gdzie się wybrać?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wbrew pozorom dwa dni to wystarczający czas, aby zwiedzić jedną z europejskich stolic. Oczywiście należy się do tego dobrze przygotować. 

Decydując się na krótki city break, wybierz odpowiednią datę wyjazdu. Jeśli nie dostaniesz urlopu w pracy, celuj w dłuższe weekendy polskich świąt. Może to być trzydniowy weekend majowy lub Święta Wielkanocne. Po podjęciu decyzji kup bilet z odpowiednim wyprzedzeniem. Pamiętaj, że im wcześniej się zdecydujesz, tym bilety będą tańsze. Nie zapomnij o noclegu i aplikacji podróżniczej na telefon. Jeśli martwisz się brakiem zasięgu, spraw sobie zwykły, lokalny przewodnik. 

Idealne miejsca na krótki city break

Wybierz miasto docelowe, kup bilety i przygotuj plan podróżny. Poniżej przedstawiamy miasta wprost przeznaczone na kilkudniowy city break z Polski. Przy każdym znajdziecie krótkie wskazówki i dogodne terminy wyjazdu. 

Praga, Czechy

Stolica Czech ma naprawdę bardzo dużo do zaoferowania. Państwo znajduje się blisko nas, nie trzeba poświęcić dużo czasu na podróż, a wrażenia są niesamowite. Warunki pogodowe w Czechach są podobne do naszych, więc nic nie powinno nas zaskoczyć. Na zwiedzanie miasta najlepiej wybrać się późną wiosną lub wczesną jesienią. Podróżowanie połączone z intensywnym zwiedzaniem w upale potrafi być wyczerpujące. W ciągu tych kilku dni warto zwiedzić Hradczany z ich pięknym zamkiem oraz Złotą Uliczkę. Na uwagę zasługuje najpopularniejszy most czeski – Most Karola. Na przechadzkę nim warto się wybrać wczesnym rankiem lub późnym wieczorem, inaczej oblegany jest przez turystów. 

Berlin, Niemcy

Dane statystyczne jasno mówią, że Berlin to jedno z najlepszych europejskich miast do życia na świecie. Pogoda tam panująca również jest niezwykle podobna do polskiej, więc – tak samo, jak w przypadku Czech – do stolicy Niemiec warto się wybrać późną wiosną lub wczesną jesienią. Co warto zobaczyć w Berlinie? Przede wszystkim znaną Bramę Brandenburską, która przez te wszystkie lata stała się prawdziwym symbolem Niemiec. Niezwykłym zabytkiem i perłą architektury jest Reichstag, czyli siedziba niemieckiego parlamentu. Wstęp do niego jest bezpłatny. Na uwagę zasługują również Wyspa Muzeów oraz Checkpoint Charlie – słynne przejście graniczne będące pamiątką po Murze Berlińskim.

Amsterdam, Holandia

Miasto jest nie tylko stolicą Holandii, ale i rowerową stolicą Europy. Najlepiej wybrać się do niego między majem a październikiem, zima i późna jesień stanowią niezwykle deszczową porę. Ponadto w tych miesiącach Amsterdam pełen jest kwitnących tulipanów. W te kilka dni warto obejrzeć amsterdamskie kanały. Stanowią one część specyficznego klimatu miasta. Polecamy pospacerować nimi lub odpocząć na skrawku zieleni. W Amsterdamie warto zobaczyć pełne zabytków centrum miasta oraz Rijksmuseum – najsłynniejsze holenderskie muzeum. 

Wiedeń, Austria

Wiedeń uważany jest za raj dla miłośników kultury i sztuki. Miasto naprawdę robi wrażenie pod względem kulturowym i architektonicznym. Warto je zwiedzić w podobnym czasie jak inne europejskie stolice. Podczas tych kilku dni poleca się zobaczyć Pałac Schönbrunn zbudowany w stylu barokowym oraz Belweder, kolejny barokowy zamek, gdzie mieści się galeria sztuki. Polecamy również Prater – ogromny lunapark, w którym znajdują się atrakcje dla każdego. 

Lwów, Ukraina

Lwów to mnogość kultur, tradycji, a nawet połączenie różnorodnych światów. Oszacowano, że to właśnie w nim znajduje się ponad 50% zabytków całej Ukrainy. Dla nas, Polaków, jest miastem bliskim i stosunkowo tanim. Najlepszym okresem na jego zwiedzanie będą kwiecień–maj oraz wrzesień–październik. Na Ukrainie zimy są srogie, a lata upalne. Podczas kilku dni we Lwowie warto zobaczyć rynek otoczony 44 kamienicami, z których niemal każda reprezentuje inny styl architektoniczny.

Jeśli jesteś fanem historii, poleca się zobaczyć Cmentarz Łyczakowski, gdzie spoczywają harcerze broniący miasta. Obowiązkowymi punktami na mapie zwiedzania są Opera Lwowska – nie trzeba od razu iść na spektakl, wystarczy kupić bilet na samo zwiedzanie zabytku – oraz Katedra Łacińska – kościół, którego budowę zlecił Kazimierz Wielki w XIV wieku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rozważania nad wyborem implantów zębowych: Przewodnik dla pacjentów
Rozważania nad wyborem implantów zębowych: Przewodnik dla pacjentów
Dowiedz się, jak wybrać odpowiednie implanty zębowe, zapoznaj się z różnymi opcjami dostępnymi na rynku oraz poznaj opinie ekspertów z dziedziny stomatologii.
Curly girl method – na czym polega?
Curly girl method – na czym polega?
Czasami trudno okiełznać burzę kręconych włosów. Na szczęście są metody pozwalające wydobyć idealny skręt i nadające połysk. Jedną z nich […]
Jak skarpetki narciarskie wpływają na komfort i wydajność na stoku
Jak skarpetki narciarskie wpływają na komfort i wydajność na stoku
Sprawdź, jak odpowiedni wybór skarpetek narciarskich zwiększa komfort i poprawia skuteczność jazdy na nartach. Zrozum znaczenie właściwego ubioru na stoku.
Ostatnie wpisy