Depilacja laserowa – czy warto?
O Urodzie

Depilacja laserowa – czy warto?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Depilacja laserowa to duże udogodnienie, szczególnie dla kobiet, które na co dzień nie lubią golenia maszynkami lub depilacji woskiem albo pastą cukrową. Czy rzeczywiście jest to wygodne i przede wszystkim funkcjonalne rozwiązanie? Zobacz sama!

Jest kilka kwestii, z których warto zdać sobie sprawę przed zabiegiem depilacji laserowej. Decyzję o zabiegu należy podjąć dopiero wówczas, gdy będziesz ich świadoma.

Depilacja laserem – podstawowe informacje

Depilacja laserowa to zabieg niemalże bezbolesny. Jedyne, co możesz odczuwać w trakcie, to delikatne, ciepłe ukłucia. Ich źródłem jest laser docierający do cebulki włosa, w której jest unaczyniona i unerwiona brodawka. Zupełny brak bólu podczas usuwania owłosienia za pomocą lasera oznacza, że wiązka lasera nie dociera bezpośrednio do brodawki, co jest równoznaczne z tym, że włos nie został zniszczony całkowicie, a jedynie częściowo, więc nie odrośnie jedynie przez najbliższe dwa miesiące. Intensywność bólu podczas zabiegu można zmniejszyć, ale wiąże się to z koniecznością przeprowadzenia większej liczby wizyt w gabinecie kosmetycznym. Osoba wykonująca depilację dostosowuje odpowiednie ustawienia i parametry do specyfiki skóry, owłosienia i oczekiwań danej kobiety. Cieńsze i jaśniejsze włosy usuwane są znacznie łatwiej, a w przypadku grubszych i czarnych można zdecydować się – po konsultacji z personelem – na dodatkowe znieczulenie.

Cena depilacji laserowej niektórym kobietom może się wydawać dość wysoka. Należy jednak pamiętać, że jest to zabieg, którego efektami możemy się cieszyć nawet przez kilka miesięcy. Szczególną uwagę warto jednak zwrócić na zaskakująco niskie ceny salonów kosmetycznych. Nie do końca są one opłacalne, ponieważ efekt może rozczarować ze względu na użycie słabszych laserów. Tańsze modele nie dadzą takiego samego efektu, jak profesjonalne, nawet jeśli wykonamy wiele zabiegów.

Depilacja laserowa nigdy nie usunie trwale jasnego owłosienia. Bardzo jasny, siwy, blond lub jasnorudy włos nie jest „dostrzegany” przez wiązkę światła lasera. Ich mieszki włosowe regenerują się po ok. 2–3 miesiącach, więc to jedynie tymczasowy efekt. Kobiety, które mają jasne włosy, powinny liczyć się z tym, że nie ma możliwości, by trwale usunęły swoje owłosienie.

Decydując się na zabieg laserowego usuwania owłosienia, należy pamiętać, że konieczne jest wykonanie kilku powtórzeń. Pierwsza sesja gwarantuje wyeliminowanie jedynie 20–30 proc. włosów, ponieważ działa na te, które są w danym momencie w stanie aktywnego wzrostu. Zabiegi należy wykonywać w odpowiednich odstępach czasu, by laser mógł wyłapać włoski, które dopiero wchodzą w konkretną fazę. Sensownie rozplanowane serie gwarantują uzyskanie gładkiej skóry na długi czas, szczególnie w porównaniu z tradycyjnym goleniem maszynkami. Cykle zabiegów należy powtarzać przynajmniej raz do roku. 

Niekwestionowaną zaletą wykonania depilacji za pomocą lasera jest oszczędność czasu. Kobiety, które zdecydowały się na zabieg, nie muszą pamiętać o codziennym goleniu, co jest szczególnie wygodne przede wszystkim w sezonie letnim. 

Zabieg daje poczucie pewności i wygodę. Wykonanie laserowej depilacji i długotrwałe usunięcie owłosienia sprawiają, że nie musimy się martwić o niespodziewane sytuacje, w których będziemy musiały pokazać nieogolone nogi. Spontaniczne wycieczki nad wodę lub basen nie są wówczas żadnym problemem.

Zdj. główne: Anelya Okapova/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak przygotować się do laserowego zabiegu na siatkówce?
Jak przygotować się do laserowego zabiegu na siatkówce?
Przygotuj się do lasera na siatkówce - dowiedz się więcej o tym, jak przeprowadzany jest zabieg, jak się do niego przygotować i co może się wydarzyć potem.
Jak wybierać komfortowe ubrania do spania z motywami twoich ulubionych superbohaterów?
Jak wybierać komfortowe ubrania do spania z motywami twoich ulubionych superbohaterów?
Odkryj nasze wskazówki na temat wybierania wygodnych ubrań do spania z nadrukami twoich ulubionych postaci z komiksów. Zanurz się w świecie modnych piżam i dowiedz się, jak one mogą uatrakcyjnić Twoje doznania senne.
Porównanie różnych typów jednorazowych rękawic używanych w branży medycznej i kosmetologicznej
Porównanie różnych typów jednorazowych rękawic używanych w branży medycznej i kosmetologicznej
Przyjrzyjmy się różnorodności jednorazowych rękawic wykorzystywanych w sektorach medycznym i kosmetologicznym. Artykuł zapewnia szczegółowe porównanie materiałów, zastosowań i preferencji w tych branżach.
Ostatnie wpisy